Top


ایران به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان صنایع دستی در جهان دارای بیشترین تنوع صنایع دستی می باشد که نشان از فرهنگ و اندیشه هنری اصیل ایرانی دارد.

 

 

یکی از انواع هنر های اصیل ایرانی که تاریخ و پیشینه ای غنی دارد هنر قلمکاری می باشد که هنر چاپ بر روی پارچه به روش سنتی می باشد.

 

یکی از انواع محصولات قلمکاری، سفره قلمکار می باشد که یک سفره پارچه ای می باشد که با طرح هایی زیبا مزین شده است، این طرح ها به شیوه دستی و با استفاده از مهر های چوبی بر روی پارچه منتقل می شود.

 

 

هر چند در گذشته برای تولید پارچه های قلمکار از قلم مو استفاده می شده ولی به تدریج و با نیاز به تولید بیشتر نیاز به تسریع در تولید پارچه قلمکار استفاده از مهر های چوبی مرسوم شد.

 

 

اگر به بازار های سنتی اصفهان سر زده باشید انواع محصولات تولید شده با استفاده از پارچه قلمکار دیده می شود از جمله انواع روتختی، روبالشتی، سفره قلمکاری، کیف، ساک قلمکاری، پرده، رومیزی قلمکار و ....

 

 

هنر قلمکاری دارای عمری بیش از 1700 سال در ایران می باشد که اوج شکوفایی این هنر در دوران صفویه می باشد که بیشتر لباس درباریان و اشراف زادگان با استفاده از پارچه قلمکار تهیه میشده، اصفهان به عنوان قلب تولید پارچه قلمکار در کشورمان می باشد.

 

 

 نکاتی در هنگام خرید سفره قلمکاری اصفهان

یکی از مهمترین نکاتی که در هنگام خرید محصولات قلمکاری باید به آن توجه کرد، نقش و نگار های روی پارچه می باشد، در صورت عدم دقت و مهارت هنرمند قلمکار پارچه تولیدی نامرغوب بوده و دارای طرح های نا متناسب و پاشیدگی رنگ می شود.

 

 

در هنگام خرید سفره قلمکار حتما آن را در دست لمس کنید زیرا سفره قلمکار اصلی ضخیم تر می باشند و همچنین لبه های سفره دارای ریشه های تایید شده می باشد.

 

 

یکی از نکاتی که هنگام خرید محصولات قلمکاری باید به آن توجه کرد، خرید از فروشگاه های معتبر صنایع دستی انجام شود و قیمت پارچه قلمکار اصفهان با توجه به ابعاد آن متفاوت می باشد.

 

 

نکاتی برای شستشوی پارچه قلمکار

در اینجا قصد داریم شما را با نحوه نگهداری محصولات قلمکار آشنا کنیم. پارچه های قلمکار نباید به مدت طولانی در مکان های گرم و مرطوب نگه داری شود که این امر به دلیل استفاده از الیاف طبیعی و رنگ های طبیعی در تولید آنها می باشد.

 

 

در صورت نگهداری پارچه های قلمکاری در منزل یا فروشگاه ها باید هر چند مدت مانند دو یا سه ماه یکبار حتما این محصولات باز شده و هوا دهی شوند تا از شر حشرات موذی و پوسیدگی در امان باشند.

 

 

برای شستشوی پارچه قلمکار نباید از ماشین لباس شویی استفاده کنید و از مواد شوینده خیلی قوی استفاده نشود.

 

 

بهترین روش شستشوی سفره قلمکار روش شستشو با دست و یک شوینده ملایم مانند شامپو می باشد. یکی از مواردی که باید به آن توجه کرد دمای آب برای شستشو می باشد که حداکثر 30 درجه سانتی گراد باشد.

 

 

بهترین روش برای شستشو استفاده  از رنگین شویه ها و یا شامپو به منظور شوینده استفاده شود باید توجه کرد که استفاده از سفیدکننده ها و یا شوینده های می تواند موجب آسیب جدی به الیاف پارچه قاکاری اصفهان شود.

 

 

بعد از شستشو در صورت چروک شده رومیزی قلمکاری اصفهان  می توانید آ ن را اتو زده البته باید توجه شود که اتو کشی با حرارت ملایم انجام شود.

 

 

برای مشاهده تنوع محصولات و خرید عمده سفره قلمکار اصفهان به لینک زیر مراجعه نموده. خرید راحت و مطئن یکی از صدها مزیت همراهی با فروشگاه اینترنتی تک سبد می باشد.

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید محصول