Top


با نزدیک شدن به ایام نوروز و مسافرت های نوروزی، برپایی بازارچه های فروش صنایع دستی در کنار مکان های گردشگری از مهمترین جاذبه های گردشگری ایام نوروز محسوب می شود. در واقع ایام نوروز فرصت مناسبی برای آشنایی مردم با صنایع دستی و آشتی دادن آنها با این صنایع می باشد.

 

 

هرچند بسنده کردن به برپایی بازارچه های نوروزی نمی تواند به تنهایی پل محکمی برای ارتباط مردم با صنایع دستی باشد و باید تمهیداتی برای مواجه سازی و برخورد مستقیم مردم با صنایع دستی صورت بگیرد تا فرهنگ خرید صنایع دستی در بین مردم رواج پیدا کند.

 

 

اما نباید از این فرصت استثنایی نوروز غافل شد و باید آنرا غنیمت شمرد، بخصوص در شهر هایی که صنایع دستی به عنوان منبع معیشتی مردم محسوب می شود، از جمله شهر اصفهان که به عنوان بزرگترین قطب تولیدی صنایع دستی در ایران محسوب می شود.

 

 

از مهمترین صنایع دستی شهر اصفهان می توان به هنر میناکاری یا میناسازی اصفهان اشاره کرد که هنری دیرینه با تاریخ کهن می باشد، هنری که نشان از دقت و ذوق هنری هنرمند میناکار اصفهانی دارد.

 

 

در ایام نوروز و شروع مسافرت های نوروزی، شهر اصفهان یکی از شهر هایی می باشد که پذیرای تعداد کثیری از میهمانان نوروزی می باشد که علاوه بر هدف گردشگری قصد خرید صنایع دستی از جمله خرید میناکاری اصفهان  این شهر را نیز دارند.

 

 

به همین دلیل در این شهر در ایام نوروز شاهد برپایی بازارچه های فروش صنایع دستی متعددی هستیم که صنایع میناکاری به زیباییخودنمایی می کنند و حتی در گوشه و کنار این بازارچه ها هنرمندان میناکار به طور نمادین در حال طراحی ظروف میناکاری می باشد. خرید میناکاری ارزان را در این بازارچه ها تجربه کنید.

 

 

اگر در ایام نوروز به شهر اصفهان سفر کرده باشید و به دیدن باغ موزه چهل ستون رفته باشید، شاهد بازارچه های صنایع دستی می باشید که تعدد غرفه های فروش صنایع دستی در آنها بسیار می باشد و اگر شما قصد خرید یک سوغاتی مرغوب دارید این فرصت را غنیمت بشمرید.

 

 

یکی از دلایل استقبال مسافران نوروزی از محصولات میناکاری و خرید میناکاری در این ایام می توان به تنوع محصولات و پوشش سطح وسیعی از سلایق اشاره کرد. تنوع طرح، رنگ، اندازه و مهمتر از همه قیمت که می تواند مطابق با هر بودجه ای محصولی در نظر گرفت.

 

 

میناکاری یکی از صنایع دستی کهن ایرانی می باشد که از دیر باز در شهر اصفهان تولید می شود، هر چند این هنر مختص به شهر اصفهان نمی باشد و در حال حاضر در بسیاری از شهر های ایران در حال تولید می باشد و در واقع می توان گفت هنر انحصار طلب نمی باشد.

 

 

هنرمند میناکار باید قدرت درک و فهم زیبایی را داشته باشد و بتواند این برداشت هنری را با استفاده از ذوق و عواطف خود که بر گرفته از اندیشه هنری وی می باشد به عرصه ظهور در آورد و یک محصول زیبا و منحصر بفرد را تولید نماید.

 

 

یکی از مهمترین ویژگی های هنر میناکاری می توان به انحصاری بودن طرح اشاره کرد، چون این هنر با دست پیاده سازی می شود شما نمی توانید هیچ دو اثر میناکاری کاملا یکسان را پیدا کنید در واقع به نوعی مانند اثر انگشت یونیک می باشد.

 

 

به عنوان مثال اگر قصد خرید گلدان میناکاری به صورت جفت را دارید باید بدانید شما هر دو گلدان میناکاری هر چند یکسان تهیه کنید ولی اگر به دقت به آن توجه کنید شاهد تفاوت هایی در این اثر با طرح یکسان  خواهید شد. هنرمیناکاری هنر اصالت و جاودانگی صنایع دستی ایرانی می باشد.

 

 

برای مشاهده تنوع محصولات میناکاری اصفهان و خرید اینترنتی میناکاری ارزان به وب سایت تک سبد مراجعه نموده.

 

 

فروشگاه اینترنتی تک سبد با فراهم آوردن مجموعه ای بینظیر از محصولات میناکاری، توانسته است گامی موثر در جهت ارائه ظروف میناکاری با کیفیت و با قیمت مناسب داشته باشد.

 

 

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

اطلاعات بیشتر و خرید