Top


صنایع دستی ایرانی که این روزها در بین روزمرگی هایمان آنها را به فراموشی سپرده ایم به نوعی بیانگر تاریخ و تمدن ایرانی می باشند، صنایع دستی ایرانی بیانرگ درآمیختگی عشق و هنر با یکدیگر می باشند که به دست هنرمند توانمند ایرانی تولید شده اند.

 

 

یکی از انواع هنرهای دستی ایرانی انواع سفره قلمکاری اصفهان می باشد که دارای چنان طرح و نقش زیبا و قابل توجهی می باشند که شاید نیاز باشد ساعت ها ایستاد و به این طرح و رنگ خیره شد و لذت برد. هنری آمیخته از ظرافت و ذوق هنر هنرمند  قلمکار اصفهانی.

 

 

شهر اصفهان به عنوان بزرگترین تولید کننده پارچه قلمکار و بزرگترین مرکز خرید سفره قلم کار به صورت عمده می باشد، اوج شکوفایی هنر قلمکاری اصفهان به زمان صفویان باز می گردد که از پارچه های قلمکار برای دوخت انواع لباس ها استفاده می شده.

 

 

با ورود به بازار قیصریه این شهرو دیدن دیوار های پوشیده شده با انواع محصولات قلمکاری گویی به  دنیای رنگ و نقش وارد شده و غرق این همه رنگ و زیبایی می شویم. محصولاتی که توانسته اند به زیبایی اصالت و قدرت هنر ایرانی را به رخ بکشاند.

 

 

پارچه هایی پر نقش و نگار قلمکاری که از دیر باز برای تولید محصولات مختلفی مورد استفاده قرار میگرفته از جمله رومیزی، روتختی، سجاده، سفره، روسری، کیف، رویه لحاف، رویه پشتی، دستمال و كتیبه هایی برای تزیین مجالس سوگواری. این روزها بیشترین مورد استفاده آن سفره و رومیزی قلمکاری می باشد.

 

 

پارچه مورد استفاده در تولید سفره های قلمکاری از نوع پنبه ای می باشند که پذیرش رنگ بالایی دارند البته در گذشته قلمکاری بر روی پارچه های ابریشمی نیز پیاده سازی میشده که به دلیل قیمت بالا این روزها بسیار محدود می باشد.

 

 

برای مشاهده تنوع محصولات قلمکاری و خرید عمده سفره قلمکار اصفهان به لینک زیر مراجعه نموده و ضمن خرید کالای اصل و با کیفیت از تخفیفات ویژه این وب سایت بهرمند شوید.

 

 

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

اطلاعات بیشتر و خرید