Top


ایران کشوری با تاریخ و پیشینه ای غنی می باشد که هر ایرانی وارث فرهنگ و هنر غنی ایرانی می باشد و در واقع این فرهنگ و سنت ها هستند که هویت آنها را تشکیل می دهد هر چند امروزه و مدرنیتع باعث جدا افتادن از این هویت شده است.

 

 

یکی از راه های پیوند مدرم با فرهنگ و تاریخ کشورشان استفاده از صنایع دستی ان سرزمین می باشد، هنر های سنتی ایران نیز به دلیل ویژگی های منحصر بفرد خود، آنها را از هنر سایر ملل مجزا می سازد و به همین دلیل ایران به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان صنایع دستی جهان شناخته شده است.

 

 

از مهمترین ویژگی های صنایع دستی ایران که آنها را از صنایع دستی سایر کشورها مجزا می سازد، شناخت عمیق هنرمند ایرانی از هنر، زندگی، زیبایی و طبیعت می باشد که به هنر ایرانی قداست و معنویت می بخشد و این موارد توانسته است وجه تمایز صنایع دستی ایرانی شود.

 

 

به جرات می توان گفت از زمانی که هنرمند ایرانی در عصر مدرنیته قرار گرفته و تغییرات جامعه بر روی او تاثیر گذاشته هنر سنتی ایرانی نیز دچار تغییرات و تنزل شده است و هنرمند نیز ناگریز وارد زندگی مدرن شده.

 

 

اما باید عنوان کنیم آن دسته از صنایع دستی که در زندگی روزانه مردم حضور پر رنگ داشته و جزئی جدایی ناپذیر از زندگی آنها بوده کمترین میزات تحریف و گسستگی را داشته است و از این موارد می توان به محصولات میناکاری اشاره کرد.

 

 

میناکاری از جمله صنایع دستی می باشد که کمترین میزان افول را در سال های گذشته داشته است و این به دلیل جنبه کاربردی بودن آن در کنار جنبه تزئینی بودن این محصولات می باشد.

 

 

در واقع هنرمند میناکار با خلاقیت و اندیشه هنری خود توانسته است بر فشار مدرنیته غلبه نماید و محصولاتی منطبق با سبک زندگی مدرن تهیه و تولید نماید که جزئی از زندگی مدرن امروزی باشد و جایگاه خوبی در بازار های داخلی و خارجی داشته باشد.

 

 

می توان گفت مهمترین محصولات هنری که دارای بهترین وضعیت در بازار فروش صنایع دستی می باشد هنر میناکاری یا میناسازی بوده که ایران به عنوان برترین تولید کننده محصولات میناکاری جهان شناخته شده است.

 

 

یکی از انواع محصولات میناکاری که منطبق با زندگی مدرن ساخته و پرداخته شده است، ساعت دیواری طرح میناکاری می باشد که ترکیبی زیبا از هنر و مدرنیته می باشد که در لحظه لحظه زندگی مصرف کننده جاری و ساری می باشد.

 

 

این محصول زیبا در واقع یکی از انواع محصولات میناکاری اصفهان می باشد که علاوه ب جنبه تزئینی کاملا کاربردی نیز می باشد، اثری زیبا ساخته شده به دست هنرمندان میناکاری اصفهانی که روح هنر اصیل ایرانی در آن دمیده شده است.

 

 

ساعت میناکاری می تواند به همراه سایر هنر ها ازجمله هنر خاتم کاری ترکیب شود و زیبایی و چشم نوازی اثر را دوچندان کرده، در واقع هر هنر موید و تائید کننده هنر دیگر می باشد و نشان از فرهنگ غنی هنری ایرانی دارد.

 

 

این محصول زیبا دارای یک صفحه میناکاری شده با طرح های اصیل ایرانی می باشد که می تواند در طرح و قالب مشخصی ساخته شود به همراه یک قاب خاتم زیبا بوده که ظرافت و زیبایی اثر را دوچندان می نماید.

 

 

همانطور که می دانید صنایع دستی نیز مانند سایر پدیده های فرهنگی دارای ابعاد زیبایی شناسی و تاریخی می باشند و می توانند به عنوان یک سفیر فرهنگی مناسب در مناسبت های دیپلماتیک مورد استفاده قرار گیردند که بهترین نمونه این صنایع می توان به انواع هدیه میناکاری اشاره کرد.

 

 

هر چند هنر میناکاری در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته اما نیاز به توسعه ابزار فروش به منظور بازاریابی و ایجاد بستر ناسب برای فروش صنایع دستی در بازار های داخلی و خارجی امری ضروری می باشد که نیاز به توجه و تلاش بیشتر دارد .

 

 

برای مشاهده تنوع محصولات و اطلاع از قیمت ساعت دیواری میناکاری به لینک زیر مراجعه نمائید. خرید کالای اصل و با کیفیت یکی از صدها مزیت همراهی با ما می باشد.

 

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

قیمت : 68000 تومان

 

اطلاعات بیشتر و خرید