Top


برای اولین بار که با جمله صنایع دستی تهران برخورد کردم کاملا گیج شدم، توی تصور من این شهر تنها یک شهر صنعتی بدون روح و پر از دود و ماشین بوده که تنها چیزی که توی اون جا نداشت صنایع دستی و روح ظریف هنر بود. اما در کمال ناباوری با اندکی جستجو دیدم که در این شهر نیز بسیاری از صنایع دستی در حال تولید می باشد و بسیاری از مردمان این شهر علاوه بر مشارکت در تولید صنایع دستی از علاقه مندان و دوستداران هنرهای دستی می باشند و بازارچه ها و نمایشگاه های فروش صنایع دستی در این شهر به وفوربه چشم می خورد.

 

 

در این میان زیاد با میناکاری تهران برخورد کردم که در تصور من میناکاری متعلق به شهر اصفهان بود و در حال حاضر در تهران تولید می شد و شاهد چندین مرکز فروش میناکاری تهران بودم که تصدیقی برای این امر بود.

 

 

با اندکی اندیشیدن و مطالعه به این نتیجه رسیدم که هنر محدودیت پذیر نمی باشد و در هر کجایی روحی مشتاق هنر باشد و به هنر علاقه مند باشد می تواند هنر و صنایع دستی تولید شود و در این میان در این شهر پر از هیاهو صنایع دستی متنوعی تولید می شود که تنها یکی از آنها میناکاری می باشد. این هنر زیبا به دلیل کاربردی بودن محصولاتش از محبوبیت ویژه ای برخوردار می باشد و خرید مینا کاری در تهران از محبوبیت ویژه ای برخوردار می باشد.

 

 

هنر روح را تعالی می دهد و آدمی را به افلاک نزدیک می کند، حال در یک شهر صنعتی بزرگ یا یک روستای دنج در دور دستها می تواند این اتفاق بیافتد. در واقع بسیاری از زنان و مردان این سرزمین از طریق تولید همین صنایع دستی به درآمد زایی می رسند و چرخ زندگی خود را می چرخانن. پس با حمایت از صنایع دستی داخلی کمکی به گردش هرچه بهتر از صنایع دستی داشته باشیم.

 

 

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید