Top


در سال های اخیربا توجه به تحولات اقتصادی بوجود آمده و رکود اقتصادی که منجر به بیکار شده بسیاری از افراد شده، صنایع دستی توانسته اند نقش پر رنگی در افزایش اشتغال زایی داشته باشند.

 

 

از جمله هنر های دستی که در این زمینه بسیار فعال بوده است، هنر میناکاری یا مینا سازی می باشد. این هنر زیبا در بسیاری از شهر های ایران از جمله تهران، اصفهان و شیراز طراحی و تولید می شود.

 

 

ابتدای امر هنر میناکاری تنها در شهر اصفهان طراحی و تولید میشده و از این شهر به بازار فروش میناکاری وارد میشده، اما به تدریج با فراگیری این هنر زیبا و انتقال آن به شهر های دیگر شاهد پیشرفت چشم گیری هنر میناکاری تهران می باشیم.

 

 

در واقع صنایع دستی و بخصوص میناکاری زمینه های شکوفایی اقتصاد و ایجاد اشتغال در شهر تهران را فراهم آورده است و به منظور تداوم این امر باید بیشتر مورد حمایت و توجه قرار گیرد.

 

 

با توجه به اینکه رشد و توسعه کارگاه های تولید صنایع دستی بسیار ساده تر از صنایع دیگر می باشد، این امر موجب شده است که شاهد رشد چشم گیر کارگاه های تولید ظروف میناکاری تهران باشیم وهمین امر موجب دائر شدن مرکز فروش میناکاری تهران در اقصی نقاط این شهر شده است.

 

 

با توجه به آنکه برای احداث یک کارگاه تولید میناکاری نیاز به سرمایه گذاری های کلان نمی باشد و همچنین مواد اولیه تولید آن همگی بومی می باشند، همه این موارد دست به دست داده تا این هنر زیبا زمینه اشتغال بسیاری از افراد را فراهم آورد.

 

 

اشتغال زایی به وسیله هنر زیبای میناکاری تهران از یک کارگاه کوچک خانگی تا سوله های بزرگ محقق شده و حتی با کمبود ها و مشکلات موجود توانسته زمینه اشتغال بسیاری را فراهم آورد.

 

 

در واقع تولید میناکاری می تواند به طور مستقیم و غیر مستقیم در امر اشتغال زایی موثر باشد. هنر میناکاری از آن دسته هنر می باشد که کاملا به صورت دستی انجام می پذیرد و نیروی انسانی در آن دخیل می باشد.

 

 

همه مراحل تولید میناکاری نیاز به دخالت انسانی دارد از جمله خم کاری زیر ساخت، چکش کاری و قلم زنی، لعاب کاری، نقاشی، رنگ و کوره که در همه این مراحل نیاز به حضور انسانی می باشد.

 

 

هرچند مشکلات بسیاری بر سر راه تولید میناکاران تهرانی وجود داشته اما این هنرمندان توانسته اند با همت عالی خود بر این مشکلات فائق آیند و در حفظ این هنر زیبا کوشا باشند و بتوانند با تولید انبوه این محصولات زمینه خرید میناکاری ارزان تهران را فراهم آورند.

 

 

با احداث کارگاه های متعدد میناکاری در شهر تهران و افزایش حجم تولیدات در این شهر شاهد افزایش تعداد مرکز فروش میناکاری تهران می باشیم.

 

 

صنایع دستی ایرانی از جمله میناکاری دارای توانایی اجرا در طراحی دکوراسیون داخلی در سطحوح بین‌المللی را دارد می باشد و می تواند محرک افزایش گرایش مردم در بازگشت به سنت‌­ها باشد.

 

 

خرید میناکاری تهران در واقع گامی در جهت حمایت از هنر و هنرمند میناکار می باشد که با اندک امکانات توانسته اند گامی پویا در زمینه اشتغال زایی کشور بردارند.

 

 

مسئله فروش تولیدات میناکاری تهران از دغدغه‌های هنرمندان میناکار تهرانی می باشد و به نظر می‌رسد که فعالیت در عرصه افزایش بستر خرید که باید با به‌ کارگیری ایده‌ها و طرح‌های جدید و به‌روز شود بتواند راه حل مناسبی باشد.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده تنوع محصولات میناکاری تهران به لینک زیر مراجعه نمائید. خرید کالای اصل و با کیفیت یکی از صدها امتیاز همراهی با ماست.

 

 

برای مشاهده و خرید به لینک زیر مراجعه نمائید

خرید